HİZMET ŞARTLARIMIZ

 • Araç muayenesi için randevu kaydı Tüvtürk’ün sitesinden oluşturulmaktadır.
 • Oluşturulan randevu kaydı müşterinin isteği üzerine plakasına alınmaktadır. İsme kayıt oluşmamaktadır. Aracınızın plaka ve belge seri numarasının doğru olduğundan emin olunuz.
 • Ruhsat sahibi siz değilseniz araç başka birine ait ise ruhsat sahibine araç plakasına randevu aldığınızı bildirmeniz gerekmektedir. Ruhsat sahibine bu konu hakkında bilgi vermelisiniz.
 • Şirket araçları için belge istenmektedir. Lütfen bu belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlandığınızdan emin olunuz. Gerekli belgeler yetersiz olursa araç muayeneye kabul edilmeyecektir.
 • İstasyona gelmeden önce aracınıza ait borç sorgulaması yapınız ve borcunuzun olmadığından emin olunuz. Vergi borcu, trafik para cezası , ogs,hgs,kgs borçlarınızın olmadığından emin olunuz. Aracınıza ait borç bilgilerinizi internet vergi dairesinin resmi sitesi www.gib.gov.tr den detaylı bir şekilde sorgulayıp kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Borçlarınızı ödediğiniz halde sisteme yansımamışsa vergi dairesine giderek düzeltme yaptırabilirsiniz.
 • Araç muayene randevu kaydı size özel ve size aracılık olarak sunulmaktadır.
 • Tüvtürk veya benzeri başka bir kuruluşla hiçbir ticari faaliyetimiz yoktur.
  Vermiş olduğumuz bu hizmetimiz iş takipçiliği ve takip hizmetleri faaliyetleri kapsamındadır. Vergi ve Muhasebe kayıtlarımız esastır.
  Vermiş olduğumuz bu hizmet karşılığında vergiler esas alınarak KDV dahil 25 TL hizmet bedeli alınmaktadır. Hizmet bedeli en geç muayene gününden önce ki güne kadar PTT atmleri gişesi veya internet bankacılığı ıban (eft-havale) yoluyla ödenmesi gerekmektedir.
 • Bu hizmet bedelinin alınmasının amacı ve konusu verilen bilgi, harcanan zaman, sizlere sunulan hizmet ve bu hizmet için sağlana nesne ve ödenen vergiler kapsamındadır. Talep edilen hizmet bedeli kesinlikle randevu ücreti değildir.
 • Sizleri telefonunuzdan aradığımız andan itibaren hizmet verilmeye başlanmıştır.
 • Hizmetimiz sizleri güncel, teknik, doğru, sağlıklı bilgilerle en hızlı ve kolay anlaşılır şekilde muayeneden önce kapsamlı bir şekilde araç muayene işlemine hazırlamaktadır.
 • Hizmet esnasında verilen bilgiler Tüvtürk’ün yayınlamış olduğu bilgilere göre verilmektedir.
 • Sizleri aradığımız zaman randevu tarihi, saati,istediğiniz istasyon bilgileri, aracınızın borç bilgisi,muayene ücreti, muayene esnasında istenen belgeler , gerekli ekipmanlar ,araç muayene hakkında sorulan sorular gibi detaylı bilgiler verilmektedir.
 • Almış olduğunuz randevu saatinizden 15 dakika önce istasyonda olmanız gerekmektedir. İstasyonda sıra cihazından almış olduğunuz randevu kaydı için fişinizi alabilirsiniz. Bu konuda yardım için müşteri kabul görevlisi veya güvenlik görevlisinden destekte alabilirsiniz. Almısş olduğunuz randevunuza randevu saatinizden 15 dk geç kalmanız durumunda randevunuz randevu sistemi tarafından iptal edilecektir.
  Randevunuza geç kalmanız durumunda sorumluluk size aittir. Bu durumdan kesinlikle biz veya bu hizmeti sağlayan kuruluş sorumlu değildir.

TARAFLAR

TÜV DANIŞMANLIK SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ. ile KULLANICI arasında yapılmış bir sözleşmedir.

 • Kullanıcı web sitemize erişerek hizmet kullanımını ve koşullarımızı onaylayarak ön kayıt yapan şahıs, şirket, dernek, kuruluşve diğer kişiler artık kullanıcı olarak sayılacaktır.
 • Başvuru formunda belirtilen e-posta ve cep numarası tebligat adresi olarak kabul edilir.
 • Gelir olarak vergi mükellefidir. Tüvtürk Taşıt Muayene A.Ş. şirketi ya da kamu ile hiç bir işbirliği ortaklığı anlaşması yoktur. Tüvtürk ücretsiz www.tuvturk.com.tr web adresi veya müşteri hizmetleri numarası kullanılarak kendi imkanlarınızla şirketimizi aracı koşmadan alınabilmektedir. şirketimiz vergi mükellefi olarak reklam, gsm operatörleri kullanılarak ayrıca personel kira ve diğer çok sayıda giderleri olarak risk taşımaktadır. Şirketimize başvuru yapmadan önce bu konuda duyarlı olmanızı rica eder hizmetimizin katma değer ve 7/24 hizmeti ile söze özel müşteri temsilcilerimiz bizzat arama sağlayarak ve danışmanlığınızı da yaparak özel hizmet vermektedir.
 • Faaliyet konusu iştigal mevzu araç muayene randevu danışmanlığı aracılık ve araç sorgulama hizmetleridir.
 •  Araç muayene hakkında randevu alınması konusunda internet sitemize yapılan ön kayıtlar doğrultusunda cep telefonundan dönüş sağlanarak danışmanlık ve arama karşılığında ücret talep edilir. Bu konuda rızaya dayalı bu hizmetimiz için alınan hizmetten memnun kalınarak hak sahibi her ödeme yapan müşteri Tüvtürk sisteminden bağımsız çalıştığımızı telefon görüşmelerimizde de belirttiğimiz gibi hak olarak helal etmiş sayıldığını sözlü olmasa da beyan etmiş olmanızı rica ederiz.
 • Gönderilen bilgiler Tüvtürk rezervasyon randevu sistemi üzerinden plaka, belge seri numarası, araç cinsi, araç özellikleri ve diğer bilinmesi gereken ayrıca araç muayene hakkında uygulamalara göre tecrübelerimizi de birleştirerek kapsamlı, hızlı ve güvenli olarak kaydınızı oluşturuyor ve gereken evraklar hakkında yeterli bilgi almanızı sağlayarak danışmanlık randevu bilgilerinizi de ek olarak sms yolu ile unutmamanız için cep telefonunuza iletiyoruz.
 • Kayıt olduktan sonra mail adresinize sistem tarafından bir başvuru koşulları gönderilir. Koşullarımız ve hizmetlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgiler için numaralı telefonlarımızdan veya destek@aracmuayenerandevusu.com e posta adresimizden dilediğiniz saatte bilgi alabilirsiniz. Şirketimiz size faydalı olarak her türlü kazancın gönül rızanız doğrultusunda hakkıyla yürütülmesi tarafında oluşmaktadır. Şirketimizin ciddi giderleri olduğu için lütfen sizlerde gereksiz meşguliyetimizde mağdur durumda bırakmayınız. koşullarımız bu alanda açıkça ifşa edilmektedir.

ÜCRETLENDİRME

 • Tüvtürk araç muayene randevu alma Tüvtürk araç muayene istasyonlarına telefonla araç muayene randevu alma hizmeti için https://www.aracmuayenerandevusu.com  özel bir hizmet platformudur.
 • İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Eskişehir, Gaziantep, Denizli, Konya tüm illerimize araç muayene randevu alan TÜV DANIŞMANLIK SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ. Tüvtürk şirketi, sitesi ve iş ortaklarından bağımsız başvuru karşılığı size geri dönüş sağlayarak isteğinize bağlı olarak randevu ve danışmanlık gerçekleştirmektedir.
 • Hizmet bedelimiz 25 TL olarak ptt , internet bankacılığı (eft,havale) vb. ödeme yöntemleriniz ile tahsil edilmektedir. Bize göndermiş olduğunuz bilgilerde doğru bilgiler vermiş olduğunuzu , yapmış olduğunuz ön başvurunun kesin rezervasyon kaydı olmadığını , sizi aradığımızda asıl randevunuzu alarak rezervasyon bilgilerini paylaşacağımızı ve sms olarak ileteceğimizi aksi taktirde sorumluluklardan, hizmet ve gizlilik politikalarımızdan da sorumlu olduğunuzu peşinen kabul etmiş sayılmaktasınız. Göndermiş olduğunuz bilgiler asıl rezervasyon onayı değildir. Ön bilgi amaçlıdır gerçek randevu bilgileriniz telefonla bizi aradığınızda veya biz sizi aradığımızda teyit edilerek gerçekleştirilmektedir.

İADE KOŞULLARI

PTT , İnternet bankacılığı ödemelerinde tarafımızdan yapılan yanlış rezervasyon veya mağduriyet durumlarında ücret iade koşullarımız geçerlidir. Koşullara uygun ise iade işlemi gereçekleştirilmektedir.

 •  Danışmanlık randevu alma arama dönüş sağlama hizmet bedeli KDV Dahil 25.00 TL ’dir.
 • Ödeme yöntemleri PTT Posta çeki ve İnternet bankacılığıdır.
  Tarafımızdan yapılan her türlü yanlışlık ve mağduriyetiniz durumunda  25 TL iadesinde kesinti olmadan iade edilmesi sağlanır.İnternet bankacılığı ödemelerinde masraf içinde ödeme yapacağınız tutar toplam Kdv dahil 25 TL ’dir.
 •  İnternet bankacılığı, ptt posta çeki iadelerinde iade yapılırken (ortalama 4-2 tl ) ödeme masrafı 25 TL içinden kesilmesi duruma göre farklılık göstermekte olup toplam yatırılan tutar 25 TL olacak şekilde işlem yapmanız gerekmektedir.
 • Kişisel bilgileriniz, başvurunuz, ip adresiniz adli mercilerin talebi dışında ve üye iş yerlerimizin size sağlayacağız avantaj, reklam, tatil, promosyon vb. sizlere fayda sağlamayacak izniniz dışında kimseyle paylaşılmamaktadır.

BAŞVURULAR VE İTİRAZ

 • Kayıt olurken yanlış bilgiler verilmesi sonucu doğabilecek her türlü zararlarınızdan şirketimiz sorumlu değildir.
 • Şirketimizin kasten zarara uğratılma durumunda yasal yollara başvuru hakkımızı saklı tutmaktayız.
 • Şikayet, itiraz ve iade talepleriniz için mail: destek@aracmuayenerandevusu.com bu e-posta adresi ve ssl desteği ile sistemimiz spam robotlarından korunmaktadır.
 • Görebilmek için Java Script etkinleştirilmelidir.
 • Muayene randevu tekrarına kalan araçlar için başvurularda ikinci bir ücret talep edilmemektedir.
 • Doğabilecek anlaşmazlıkların çözümü için T.C Hukukuna uygun olarak Aksaray tüketici mahkemeleri yetkilidir. Mahkeme kararları taraflar için kesin ve nihaidir. Bu koşullar teknolojik koşullar , ticari koşullar ile her türlü yeniliklerde kapsamlı olarak değiştirme veya yenilenme hakkımız vardır.

KAYIT VE ŞARTLAR

 • Yukarıda maddeler halindeki politikayı kabul etmiyorsanız web sitesini ve hizmetlerini kullanmayınız, firmamız bu kayıt ve şartları kısmen ya da tamamen her hangi bir zamanda açıklama yaparak ya da yapmayarak değiştirme hakkına sahiptir.
 • Web sitemizi bu koşullar onaylayarak kullanmaya devam etmeniz durumunda bu kayıt ve şartları kabul ettiğiniz anlamını taşıyacaktır.
  Tüvtürk ve ortaklarıyla herhangi bir ortaklığımız ve anlaşmamız yoktur. Gizlilik politikalarında yer alan hükümler dahildir.